Amber Riley / Mercedes Jones

19. září 2011 v 21:23 | Angela Ball |  Postavy

Amber Patrice Riley se narodila 15.února 1986 v Los Angeles v Kalifornii. Amber je americká zpěvačka a herečka. Její nejznámější role je Mercedes Jones v seriálu Glee.
V 17 letech se Riley se zúčastnila soutěže America Idol. V roce 2004 absolvovala střední školu v La Mirandě ve státě Kalifornie. V roce 2006 se ucházela o roli Effie White v muzikálovém filmu Dreamgirls, byla však odmítnutá kvůli svému věku (byla příliš mladá). Objevila se na cenách MTV za rok 2010.
Od roku 2009 hraje Amber roli Mercedes v seriálu Glee.Její postava ráda ve škole nosí její "diva-styl" a stylové oblečení.
Amber v roce 2011 získala nominici na cenu NAACP Image za její ztvárnění Mercedes. Spolu ze svými kolegy z Glee získala cenu Screen Actors Guild a byla také nominovaná na Teen Choice Award.
Její matka, Tina si spolu ze svou dcerou zahrála v 15. díle první série, když byla členkou sboru, který vystupoval společně s Glee clubem na píseň od Madonny "Like a Prayer".
Ano,Amber je sice trochu silnější postavy..někomu to vadí a někomu zase ne.Jsem ten typ člověka,co se na postavu moc nedívá,ale ne zase,že by se mi líbili 200kg lidi.Komu vadí,že je Amber silnější postavy,tak si to zkuste odmyslet a jen si představte,jak nádherný má hlas.Myslím,že společne s Rachel/Leou mají nejvyšší hlasový rozsah :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama